"Idźcie zatem i czyńcie uczniami
wszystkie narody (...)"
(Mateusza 28,19)
nawigacja ::] > O KSB
Menu główne
Strona główna
Krok 0
O Kursie Jana
 1. Kurs "Boża miłość"
 2. Kurs "Spotkania"
 3. Kurs "Pomysły na życie"
 4. Kurs Zwycięstwa
 5. Kurs Wzrostu
 6. Kurs Poznania
Nagrody
Zgłoszenie na Kurs Jana

Biblioteka
Nauczyciele KSB
O KSB
Sonda
Statystyki


O KSB

1. Szkoła ma charakter ekumeniczny

1.1. Idąc za przykładem wielkiego Polaka, papieża Jana Pawła II, a także wielu świętych mężczyzn i kobiet z Kościoła katolickiego oraz kościołów protestanckich, KSB pragnie budować jedność między uczniami Chrystusa, reprezentującymi różne tradycje chrześcijańskie.

1.2. Jesteśmy głęboko przekonani, że prozelityzm, przejawiający się w tzw. werbunku, jest  sprzeczny z duchem prawdziwego ekumenizmu i dlatego zdecydowanie odcinamy się od prób odciągania kogokolwiek od jego Kościoła Macierzystego. Prozelityzm, zamiast prowadzić do prawdziwego zjednoczenia wszystkich uczniów Jezusa Chrystusa, jedynie pogłębia podziały.

1.3. KSB, nie konkurując z Kościołami Macierzystymi, pragnie je jedynie wspomagać
oraz, na ile to możliwe, uzupełniać, zwłaszcza poprzez pogłębione studium Słowa Bożego.

2. Szkoła ma charakter biblijny

Akceptujemy własne tradycje poszczególnych kościołów i wspólnot chrześcijańskich jako dodatkowe, obok Biblii, źródło ich tożsamości. Jednocześnie wierzymy, że spotkanie uczniów Chrystusa może dokonać się jedynie na fundamencie tego, co wspólnie akceptują. Tą wspólną płaszczyzną porozumienia, poza osobistą wiarą w Chrystusa, jest dla wszystkich chrześcijan Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, dlatego też Szkoła prowadzi nauczanie wyłącznie w oparciu o Biblię.

3. Z kim współpracujemy.

Ruch Chrześcijański Mt28, koordynuje pracę nad materiałami i kursami, wykorzystywanymi w KSB;
Współpracujemy z:
- serwisem Ewangelia.com, który promuje nasze kursy na swoich stronach;
- chrześcijańskim radiem Trans World Radio Polska, które sponsoruje nagrody, otrzymywane za ukończenie niektórych kursów.

4. W co wierzymy?

Jesteśmy przekonani, że istotą chrześcijańskiej duchowości jest nawiązanie, a następnie podtrzymywanie osobistej relacji (więzi) z Bogiem. Zachęcamy Cię do zapoznania się z Czterema Prawami Duchowego Życia - zwięzłym ujęciem Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie.  Możesz też przeczytać, jak te prawdy zmieniły życie różnych ludzi.Copyright © 2003 - 2019 AGAPE. Wszelkie prawa do serwisu  zastrzeżone.
Created by HORNET.COM.PL
WEB interface