Przebaczenie ponad wszelkie wątpliwości

Podziel się

Czy czasami trudno ci uwierzyć, że w Jezusie Chrystusie masz przebaczenie wszystkich swoich grzechów? Może to rozumiesz, ale czy wierzysz głęboko w swoim sercu?

Wyobraź sobie, że jesteś częścią tłumu, w środku którego rozgrywa się znana historia opisana w Ewangelii Łukasza. Przyszli jacyś mężczyźni, niosąc na macie do spania sparaliżowanego człowieka. Widząc ich wiarę, Jezus powiedział do tego człowieka:„Przyjacielu, odpuszczone ci są twoje grzechy!”

„Za kogo ten człowiek się uważa? myśleli faryzeusze i nauczyciele prawa. To jest bluźnierstwo! Któż inny, jak tylko Bóg może odpuszczać grzechy?”

Jezus wiedział, o czym myślą, i odpowiedział:

„Dlaczego bluźnierstwo? Ja, Mesjasz, mam na ziemi władzę odpuszczania grzechów. Udowodnię wam to, uzdrawiając tego człowieka”. Następnie, zwracając się do sparaliżowanego, rozkazał:

„Podnieś swoje nosze i idź do domu, bo jesteś uzdrowiony!”

Ewangelii Łukasza 5,18-24

Co za wspaniała ilustracja Bożej gotowości do przebaczenia! Słowo Boże mówi, że Jezus Chrystus nas uwolnił – uwolnił od grzechu, od niewoli winy i wstydu, które przynosi.

Może trudno ci uwierzyć, że za twój grzech w pełni zapłacono.

Być może myślisz: „Mam pożądliwe myśli wobec innej osoby”. Albo: „Używam imienia Pana nadaremno. Bóg tego nie przebaczy, prawda?”.

Faktem jest, że On przebaczył ci wszystkie grzechy. Po prostu musisz przyjąć Jego przebaczenie i uwierzyć w Jego obietnicę:

Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki

Psalm 103,11-12

Takie przebaczenie Bóg oferuje w Chrystusie. Pomyśl o tym! Otrzymałeś je w chwili, gdy uwierzyłeś w Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i przyjąłeś Go do swojego serca jako Pana i Mistrza. Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś oto propozycja modlitwy, podczas której możesz oddać Jezusowi swoje życie:

Daj nam znać, jeśli pomodliłeś się i zdecydowałeś poprosić Jezusa o dar nowego życia lub jeśli chcesz z kimś porozmawiać. Możesz zapisać się na kurs "Spotkanie z Jezusem"

O autorze

AGAPE.PL jest projektem Ruchu Chrześcijańskiego Mt28. Oferujemy kursy oparte na Piśmie Świętym, w których uczestnikom towarzyszą doświadczeni e-trenerzy. Jeśli masz uwagi co do treści kursów skontaktuj się z nami za pomocą zakładki "Kontakt" w stopce strony.Pokaż mniej

Następne